Poraz vaterpolista Partizana u Regionalnoj Triglav ligi

Kiks crno-belih u Budvi, domaćin stigao do prvog trijumfa ove sezone

10.11.2017 22:22 > 22:22
Autor: Srđan Pestorić

Vaterpolisti Partizana doživeli su neočekivan poraz na gostovanju Budvi 10:5 (3:0, 2:1, 1:4, 4:1) u prvom meču petog kola regionalne Triglav lige. Bio je to prvi trijumf crnogorskog kluba, dok su crno-beli doživeli drugi poraz, pa posle nekompletne runde zauzimaju četvrto mesto.

Domaća ekipa je odlično ušla u meč, pa je na polovini druge četvrtine vodila čak 5:0. Koliko su Budvani bili sigurni u odbrani, govori i podatak da je srpski predstavnik prvi put zatresao mrežu protivnika 22 sekunde pred kraj poluvremena. Partizan je uspeo da koliko-toliko pripreti u trećoj deonici, ali je Budva dodala gas u poslednjih osam minuta i došla je do sigurne pobede.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Srđan Vuksanović sa tri gola, dok je Đorđe Lazić dva puta bio strelac za crno-bele.