Uskršnji turnir - Poraz Srbije od Italije

15.04.2017 11:17 > 11:21
Autor: Vladimir Danilovic

Selekcija srpskih vaterpolista do 15 godina starosti poražena od Italije na Uskršnjem turniru u mađarskom gradu Miškolcu.  Nakon pobede nad Hrvatima i poraza od Crne Gore, ovo je drugi poraz naših momaka.

Nakon prve četvrtine Srbija gubi rezultatom 1:0. Utakmicu karakterišu jake odbrane na obe strane, pa se očekuje utakmica sa malim brojem golova.

U drugoj četvrtini videli smo nešto angažovaniju igru u napadu oba tima, ali na nađu veliku žalost i u ovoj četvrtini su Italijani bili bolji protivnik, pa su na poluvreme otišli sa dva gola prednosti, rezultatom 3:1.

Treći period igre je samo nastavak dominacije Italijana, koji su i ovu četvrtinu iskoristili da naprev prednost, pa sada već imaju ubedljivu prednost od 5:2. Četvrti period igre se završio rezultatom 2:2, što je na kraju i dovelo do poraza našeg tima rezultatom 7:4.

Golove za Srbiju su postigli Cvetković 2 gola kao i Mitović i Martinović po jedan gol,  dok su za Italiju strelci Andrea, Mateo i Simone sa po jednim golom, dok su Tomazo i Filipe postigli po dva gola.