Novak Đoković pobedom nad Žilom Simonom počeo je pohod na treću titulu na mastersu u Monte Karlu

Novak prošao dalje posle velike drame i tri teška seta!

18.04.2017 18:43 > 18:41

Novak Đoković pobedom nad Žilom Simonom počeo je pohod na treću titulu na mastersu u Monte Karlu. Srpski teniser bio je na korak od prvog poraza od Žila Simona posle deset uzastopnih pobeda, ali je uspeo da preokrene brejk zaostatka u finišu trećeg seta i bukvalo iščupa pobedu od 2:1, (6:3 3:6, 7:5). Đoković je delovao na startu meča veoma dobro,  bez mnogo problema je dobio prvi set, ali je u nastavku pao, što je Simon iskoristio i izjednačio na 1:1, imao u odlučujućem setu prednost od 5:4 i servirao za pobedu, ali je Đoković uspeo da se vrati u meč sa ivice ambisa i trijumfuje.

U trećem kolu, srpski teniser će se sastati sa boljim iz duela Pablo Karenjo Busta - Karen Hačanov.