Hrvat savladao kralja!

> 15:55

Ćorić je posle nešto više od dva sata igre bio bolji od Federera u tri seta, rezultatom 7:6 (6), 3:6, 6:2.

Legendarna Francuskinja preuzima reprezentaciju!

Hrvat je zasluženo trijumfovao protiv Rodžera Federea i osvojio svoju drugu ATP titulu u karijeri, a Rodžera sputao da osvojio 10 jubilarnu titulu u Haleu.

Prvi set je bio prilično neizvestan, ponovo je Federer igrao taj brejk na ovom turniru, ali ga je ovoga puta izgubio sa 8:6. Ćorić je spasio dve set lopte.

U drugom setu je Rodžer uspeo da osvoji brejk na 5:3, te je set lagano priveo kraju i izjednačio na 1:1.

Prvu brejk loptu koju je imao na meču Ćorić je uspeo da iskoristi, poveo je kasnije i sa 5:2, imao meč-loptu na servis Federera, zatim i drugu koju je iskoristio za veliku pobedu, najveću u karijeri.