Tim iz Londona ostvario veoma bitnu pobedu u borbi za opstanak

Palas pobedom pobegao iz opasne zone, drama u Hadersfildu

> 20:46

Fudbaleri Kristal Palasa pobedili su danas na svom terenu u Londonu Brajton 3:2, u utakmici 34. kola Premijer lige i osvojili važne bodove u borbi za opstanak.

„Aspirini“ ostali u trci za LŠ, HSV je prežaljen

Kristal Palas je poveo u petom minutu golom Vilfreda Zahe, a prednost je udvostručio Džejms Tomkins u 14. minutu. Glen Marej smanjio je zaostatak Brajtona u 18. minutu, a dva gola prednosti domaćima vratio je Zaha u 24. minutu. Konačan rezultat postavio je Hose Iskerdo u 34. minutu. Kristal Palas je posle osme pobede 16. na tabeli sa 34 boda i nalazi se na šest bodova od Sautemptona koji je prvi ispod crte, u zoni ispadanja. Brajton, koji je pretrpeo treći poraz u poslednje četiri utakmice, zauzima 13. mesto na tabeli sa 35 bodova.

Hadersfild je kao domaćin pobedio Votford 1:0, golom Toma Insa u prvom minutu nadoknade vremena. Hadersfild je 14. na tabeli sa 35 bodova, a Votford, koji je pretrpeo 17. poraz u prvenstvu, zauzima 12. mesto sa 37 bodova.

Barnli je nastavio niz dobrih rezultata pobedom protiv Lestera od 2:1, a remijem 1:1 završena je utakmica Svonsija i Evertona. Ranije danas Čelsi je na gostovanju posle preokreta pobedio Sautempton sa 3:2.