LŠ - Siti može i da izgubi, Juve nakon preokreta u četvrtfinalu!

> 23:00

Završene su utakmice osmine finala Lige šampiona između Mančester Sitija i Bazela, kao i Totenhema i Juventusa.

Siti je danas odigrao utakmicu sa pola gasa. Prednost od 4:0 iz prve utakmice bila je dovoljna da četa Pepa Gvardiole obezbedi učešće u narednoj fazi. Nismo dugo čekali ni na drugi gol na ovom meču, samo 9 minuta nakon prvog gola.

Riveros je prošao po levoj strani, pokušao da šutira, lopta se od jednog fudbalera Mančester sitija odbila do Uliunousija koji sjajnim udarcem vara Klaudija Brava za 1:1.

Drugo poluvreme daleko manje zanimljivije, ali je golova bilo. Igrao se 72. minut kada je Bazel organizovao jednu dobru akciju, Eliunousi sada u ulozi asistenta, uposlio je Langa, a sjajni reprezentativac Švajcarske koga će upoznati i reprezentativci Srbije na Mundijalu, postiže gol za 1:2.

Pep se kockao danas, na sredini terena su mu bili jedan 17-godišnjak (Fil Foden) i jedan 18-godišnjak (Brahim Diaz), ali nije to uticalo na krajnji ishod.

Što se tiče utakmice između Totenhema i Juventusa. U prvoj utakmici bilo je 2:2 u Torinu, ali je Juve ipak uspeo da dođe do pobede u gostima i obezbedi plasman u četvrtfinale.

Domaći su danas bili bolji u prvom poluvremenu, šanse su se ređale, Dele Ali je probao, zatim i Son, ali promene rezultata nije bilo sve do 39. minuta utakmice.

Tada je pokrenut opasan napad domaćina, nakon udarca Dele Alija lopta se odbija do Tripijea koji je čitavu akciju pratio po desnoj strani, uputio je centaršut, tamo je bio do tada najbolji igrač na utakmici, Son, koji je poslao loptu u mrežu iza leđa golmana Bufona - 1:0!

grao se 64. minut kada je tekao napad Juventusa po desnoj strani, možda se čak radilo i o ofsajd poziciji, na kraju Kedira glavom upošljava Iguaina koji izjednačuje na 1:1!

Samo tri minuta kasnije, Juventus matira Totenhem u tri poteza, iz odbrane je lopta došla do Iguaina, ovaj je okrenuo jednog igrača Totenhema, poslao loptu Dibali koji izlazi 1 na 1 sa Lorisom i pogađa za 1:2 i veliku prednost Juventusa!