Preokret u Madridu, domaćin kaznio sve greške gostiju

„Sveci“ se igrali fudbala, Real iz ničega otvorio vrata četvrtfinala

> 23:26

Fudbaleri Real Madrida pobedili su večeras na svom stadionu Pari Sen Žermen posle preokreta 3:1 u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona. Utakmica na stadionu „Santjago Bernabeu“ donela je mnogo uzbuđenja i dosta velikih šansi na obe strane.

LIVERPUL RAZNEO PORTO

Real je prvi imao dobru priliku da dođe do prednosti pošto je Kristijano Ronaldo izašao sam ispred Alfonsa Areole, ali je snažnim udarcem samo pogodio golmana PSŽ u glavu. Samo nekoliko minuta kasnije, odnosno u 33. minutu PSŽ je stigao do prednosti. Posle odlične akcije po desnoj strani i odigravanja Nejmara petom do lopte je stigao Adrijen Rabio koji je imao lak zadatak da savlada Kejlora Navasa.

Real je posle primljenog gola pritiskao rivala, a do izjednačenja je došao u sudijskoj nadoknadi vremena i to iz jedanaesterca. Ronaldo je bio siguran izvodjač penala za 1:1.

U drugom delu igralo se otvoreno, a Real je prvo u 83. minutu stigao do vodjstva novim golom Ronalda koji je uz dosta sreće savladao Areolu, da bi samo tri minuta kasnije pobedu overio Marselo na asistenciju Marka Asensia.

Revanš utakmica osmine finala između PSŽ i Real Madrida igraće se 6. marta u Parizu.