Marsej slavi sudiju i odlazak u finale Lige Evrope

> 07:44

Sergej Karasjov - ime je ruskog sudije kome tepaju danas navijači Marseja, a čiju majku spominju igrači Salzburga.

Košćelni se povredio, verovatno propušta Rusiju

Salcburg je sjajnom igrom u drugom poluvremenu nadoknadio dva gola zaostatka iz Marseja, ali je Olimpik postigao gol u produžetku (2:1) posle nepostojećeg kornerapa se plasirao u prvo finale u Evropi posle 14 godina. i izborio dodatnih pola sata igre.

Amadu Hajdara je pravim slalomom prošao pored četiri-pet igrača iz gostujuće odbrane, a onda vrhom kopačke načeo mrežu Joana Pelea.

Ramaljo je imao dobru šansu, da bi u 65. minutu već bilo 2:0.

Akcija je tekla po desnoj strani, na kraju lopta dolazi do Šlagera koji šuta ka golu, Sal ju je dokačio tek toliko da promeni pravac i savlada Pelea za izjednačenje u ukupnom rezultatu.

Igrali su se produžeci. Zapretili su i Salcburg i Marsej u prvom, ali nije bilo preterano mnogo uzbuđenja. Očekivala se još mirnija završnica i penali, ali pet minuta pre kraja Francuzi dobijaju nepostojeći korner nakon koga Rolando glavom trese mrežu i odvodi Olimpik u finale.