LE - Arsenal ipak prejak za Rosonere, Salzburg šokirao "Milionere"!

> 21:38

Fudbaleri Arsenala savladali su Milan u osmini finala Lige Evrope. Gosti iz Londona pitanje pobednika rešili su u prvom poluvremenu golovima Mihtarijana i Remzija.

Ozil je u 15. minutu poslao dobar pâs ka Mhitarjanu koji se nalazio na levoj strani. Ofanzivni vezni Arsenala fintom je prevario čuvara i snažnim udarcem savladao Donarumu.

U četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena Ozil je majstorskom asistencijom uposlio Ramzija, koji je se umalo ušetao u gol nakon što je obišao golmana Milana.

Tokom drugog poluvremena nismo gledali mnogo akcije i Arsenal je zasluženo došao do pobede i koraka do četvrtine finala Lige Evrope.

Borusija je na svom stadionu poražena od Salzburga u prvom meču osmine finala Lige Evrope. Nakon prvih 45. minuta nije bilo golova, pa smo tako u nastavku videli rasplet situacije.

Salzburg je do prednosti došao na startu drugog poluvremena kada je Beriša bio precizan sa linije penala. Samo sedam minuta kasnije na semforu bilo je 0:2. Beriša se našao u šansi i fenomenalnim udarcem poslao loptu iza leđa golmana Burkija.

Domaći sastav uspeo je da smanji na preko Širlea na 1:2 u 62. minutu, ali je bilo sve što smo videlo od golova na meču.