Beloti i Verdi mašili, Italijani 1:1 sa Holandijom

> 09:40

Duel dve odlične ekipe koje neće ići na Mundijal u Rusiji se završio nerešeno. Italija - Holandija 1:1.

Fonjini lomio reket, Čilić njega posle 5 setova

Beloti je je gol postigao već u 3. minutu nakon odlično izvedenog slobodnog udarca, međutim VAR tehnologija nije pogrešila pa je gol poništen zbog ofsajda. Nakon toga, napadač Torina je mašio sve što se moglo omašiti na meču.

Sem njega, imao je za čime da žali i Verdi u 33. minutu kada je uputio solidan šut u šesnaestercu protivnika.

Italija je povela pogotkom Simonea Zaze u 67.minutu. Bio je to klasičan italijanski gol, ali i trenutak demonstracije Zazinog osećaja.

Golman Holandije Silesen je bio odličan na ovom meču. Timski gledano može se reći da je Italija bila za nijansu konkretnija i bolja na terenu, Insinje, Verdi i Beloti su sve lepo radili sem poslednjeg udarca. Posed lopte je bio za nijansu više u nogama Holandije.

Na tu statistiku uticao je crveni karton Krišita u 69. minutu na ivici šesnaesterca. Taj slobodni udarac je bio u okvir gola, ali najezda narandžastih se tek isplatila u 88. minutu kada se štoper Bornmuta Nejtan Ake ušunjao, skočio i glavom obradovao svoju ekipu.

Na kraju 1:1 i treći remi Holanđana u Italiji u kojoj još nisu pobedili.