Fudbaleri Čelsija slavili su na zatvaranju 27. kola pred svojom publikom.

Azar majstorijama doneo pobedu Čelsiju!

> 23:26

Na "Stamford Bridžu" su "Plavci" ugostili ekipu Vest Bromvič Albiona, a na kraju su slavili sa 3:0 (1:0).

Nakon samo tri minuta igre goste je zadesio veliki peh, Danijel Staridž se nakon jednog pada požalio na povredu i morao je da napusti teren.

Par minuta kasnije je Rondon mogao do gola, ali je njegov udarac glavom otišao pored gola "Plavaca".

Propretio je potom i Džej Rodrigez, ali je i on bio neprecizan, da bi Česli prvu ozbiljniju priliku stvorio u 12. minutu, kada je dobro šutirao Zapakosta, ali je Foster uspeo da sačuva mrežu odličnom intervencijom.

Igrao se 21. minut kada je Žiru bio nadomak prvenca u dresu Čelsija, ali je njegov udarac iz kaznenog prostora uspeo da ukroti Foster, poslavši pritom loptu u korner.

Samo par minuta kasnije, Azar i Žiru odigravaju odličan dupli pas, Francuz je vrhunski ostavio loptu Belgijancu, a ovaj je iz izgledne pozicije rutinski matirao Fostera za 1:0.

Do kraja prvog dela beležimo i povredu glave koju je doživeo Olivije Žiru, Francuz je ipak bio u stanju da nastavi meč, ali mu je glava u nastavku bila u zavojima.

U drugom delu, najpre su dve šanse imali gosti, pretili su Rondon i Džoni Evans iz dobrih pozicija, ali je udarac Venecuelanca zaustavio odlični Kurtoa, dok je bivši fudbaler Junajteda bio neprecizan.

Igrao se 63. minut, kada je Čelsi došao do drugog gola, dupli pas su odigrali Mouzes i Fabregas, lopta je uz malo sreće stigla do Nigerijca, koji lako vara Fostera za 2:0.

Samo osam minuta kasnije, prava majstorija Azara, odlično je obišao čuvara, namestio se na levu nogu i udarcem u bliži ugao matirao nespremnog Fostera.

Do kraja je šansu dobio i roviti Alvaro Morata, Španac je imao i jednu dobru priliku da savlada Fostera, ali je iskusni golman "Vrećica" dobro intervenisao.

Nije bilo promene rezultata, Čelsi je uspeo da se vrati na pravi put, pružili su puleni Antonija Kontea jednu od najboljih partija u poslednje vreme i sada su četvrti na tabeli sa 53 boda, jednim manje od Liverpula, tri od Junajteda i čak 19 od vodećeg Mančester Sitija. Za vrat im diše Totenhem, sa bodom manje. VBA ubedljivo poslednji sa 20 bodova, sedam manje od Hadersfilda, koji je prvi iznad crte.