Aguero je još jednom demonstrirao da je noćna mora za "svrake".

Aguero het-trikom vratio Siti na pobednički kolosek!

> 20:43

Mančester siti se vratio na pobednički kolosek posle prvog poraza ove sezone u prošlom kolu na 'Enfild roudu'.

"Građani" su na svom terenu opravdali ulogu favorita protiv Njukasla i slavili rezultatom 3:1.

Junak pobede lidera Premijer lige bio je Serhio Aguero, strelac sva tri gola za svoju ekipu.

Argentinac je doveo Siti u vođstvo u 34. minutu, odlično je ispratio centaršut De Brujnea, 'okrznuo' loptu glavom i poslao je u mrežu. To je bio jedini gol u prvom poluvremenu.

Gvadiolin tim je duplirao prednost u 63.. minutu meča, i to sa 'kreča'. Sterling je oboren u protivničkom šesnaestercu, a Aguero preciznim udarcem drugi put matirao Darloua.

Njukasl se vratio u meč četiri minuta kasnije, Marfi je smanjio na 2:1, Diame je potom imao priliku da izjednači, nije uspeo, a šanse gostiju sa severoistoka da mogu da ostanu neporaženi srušio je Kun sedam minuta pre kraja meča.

Sane je promešao odbranu Njukasla i odigrao za omalenog Argentinca, koji upisuje het-trik i postavlja konačan rezultat.

Zanimljivo, ovo je četvrti meč u nizu na 'Etihadu' u Premijer ligi na kom Kun zagorčava život 'Svrakama', podsetimo da im je prošle sezone spakovao pet komada.