Fantastičnu utakmicu odigrali su večeras Olimpik Marsej i Pari Sen Žermen u okviru 10. kola Lige 1. Edinson Kavani u nadoknadi režirao muk na "Velodromu".

Nejmar umalo uprskao stvar - Kavani je heroj PSŽ-a!

> 23:47

Fudbalere Olimpika iz Marseja sekunde su delile od prekida šestogodišnjeg posta u mečevima sa Pari Sen Žermenom ali su na kraju morali da se zadovolje sa osvojenim bodom.

Klub iz Marseja bio je na korak od prvog trijumfa nad "Svecima" posle punih šest godina, a na kraju je meč završen rezultatom 2:2 (1:1) zahvaljujući Edinsonu Kavaniju!

Moguće je da bi pre početka velikog francuskog derbija u Marseju pristali na podelu plena sa Pari Sen Žermenom ali posle večerašnje utakmice nikako neće biti zadovoljni jednim bodom.

Domaći su stigli do prednosti fantastičnim golom Luisa Gustava u 16. minutu, ali je do odlaska na odmor Nejmar uspeo da "poništi" lepoticu svog zemljaka i poravna na 1:1.

Nastavak meča doneo je sve ono što se očekuje od ovakvih utakmica.

Prštalo je na sve strane, publika je odrigala svoju ulogu, bilo je golova, kartona...

Marsej je posle velikog pritiska gostiju došao do drugog vođstva na meču u 78. minutu kada je Florijan Tovan izazvao erupciju oduševljenja na "Velodromu".

Usledila je spektakularna završnica. Desetine pripadnika obezbeđenja morali su da brane Nejmara prilikom izvođenja jednog od kornera što je definitivno uticalo na ono što se zbilo u poslednjih pet minuta.

Nejmar je prvo požuteo u 85. minutu, a zatim je samo dva minuta kasnije zbog udaranja protivničkog igrača morao u svlačionicu!

Činilo se da Marsej ne može da propusti ovakav "zicer", imali su "mrtvu" šansu u 88. minutu, a kako je nisu iskoristili usledila je surova kazna u sudijskoj nadoknadi.

Edinson Kavani dobio je priliku da iz slobodnog udarca uputi udarac ka golu i to je uradio na maestralan način. Lopta je otišla preko živog zida, odbila se od prečke u zemlju, a potom je završila u gornjoj mreži što je izazvalo muk na "Velodromu"!

Na kraju podela bodova, možda najpravedniji ishod premda se večerašnji takmaci neće složiti sa takvom konstatacijom. Gosti će možda imati više razloga za nezadovoljstvo jer su u 53. minutu oštećeni za čist penal kada je jedan od igrača domaćeg tima uštopovao loptu rukom i tako zaustavio nalet Kilijana Mbapea.

Posle deset kola PSŽ ostaje neporažen i vodi na tabeli sa 26 bodova, a Olimpik Marsej zauzima petu poziciju sa osam bodova manje.