Nova pobeda ekipe Zinedina Zidana.

Rutinska pobeda sa tri gola - Real nastavio poteru za Valensijom i Barselonom

> 22:42

Fudbaleri Real Madrida pobedili su na svom stadionu ekipu Eibara rezultatom 3:0 (2:0) u devetom kolu Lige Primere.

Real je rutinski savladao goste iz Baskije autogolom Oliveire u 18. i pogotkom Asensija u 28. minutu.

Madriđani su od samo početka krenuli ofanzivno i već u 13. minutu Oliveira je nespretnom intervencijom glavom savladao našeg golmana Marka Dmitrovića.

Već u 28. minutu bilo je 2:0 za Real, Isko je vratio povratnu za Asensija, a ovaj pogodio sam ugao za nedostižnu prednost.

Konačnih 3:0 postavio je Marselo u 82. minutu, kada je na asistenciju Karima Benzeme pogodio malu mrežicu za novi trijumf.

Real je do kraja rutinski sačuvao svoju prednost i došao do šeste pobede u prvenstvu.

Madriđani su i dalje na trećoj poziciji na tabeli, sa pet bodova manje od Barselone i jednim od Valensije, dok Realu za vrat diše gradski rival Atletiko koji ima bod manje.