Zvezda se lepo provela na ekskurziji u Šapcu

> 21:44

Crveno-beli savladali Mačvu sa 2:0.

Franšiza se osipa - Tajron Lu dobio otkaz

Fudbaleri Crvene zvezde su danas ostvarili 12 pobedu u 13 ligaških mečeva i otišli na velikih +11 u odnosu na svog najvećeg rivala. Tim Vladana Milojevića je savladao Mačvu sa 2:0.

Na vodeći gol čekalo se do 39. minuta, kada je Veljko Simić centrirao sa leve strane na drugu stativu, gde je odlilčno reagovao Milan Pavkov koji je maltene iz mrtvog ugla savladao golmana domaćih - 0:1.

Napadala je Zvezda, čak im je poništen gol Gobeljića zbog ofsajda.

Ipak, u 60. minutu, Jovančić postiže drugi pogodak za svoj tim na ovoj utakmici. Imao je odličnu saradnju sa Benom koji mu je pravovremeno poslao loptu u kazneni prostor, Jovančić je umakao odbrani domaćioh, a onda ''bocnuo'' loptu i prebacio istrčalog Puletića - 0:2.

U 80. minutu, Ben je pogodio "rašlje" (mesto gde se spajaju prečka i stativa). Mogla je Zvezda i do trećeg gola.

Sam finiš meča obeležilo je i isključenje Ristivojevića u ekipi domaćih zbog drugog žutog kartona, kao i još jedna propuštena prilika za Bena, posle asistencije Simića sa leve strane.

Zvezda sada na vrhu tabele ima 37 bodova, drugi je Radnički sa 28, treći Partizan sa 26, a na četvrtom mestu je Čukarički sa 25 bodova. Mačva je ostala na 11. poziciji sa 13 bodova.