Zakarić i Marković za 1/4 Kupa

> 16:36

Partizan savladao Zemun sa 2:0.

Svitolina pred polufinalom, Voznijacki pobedila Kvitovu

Prvi pogodak na meču postigao je Svetozar Marković i to na početku drugog poluvremena, dok je pitanje pobednika rešio Zakarić u 89. minutu. Pantić i Janković su odlično kombinovali, potom je krilni fudbaler poslao loptu u kazneni prostor, a Marković je bio na pravom mestu i savladao Miloševića.

Konačnih 2:0 postavio je Goran Zakarić u 89. minutu. Partizan je ostvario veoma važan trijumf, pošto je nastavio put ka odbrani titule, a i došao je do pobede nakon remija u Superligi protiv Spartaka iz Subotice.

Iako su crno-beli bili bolji protivnik, Zemun je ozbiljno pripretio u završnici duela kada su Lukić i Mrkaić propustili veoma dobre šanse da poravnaju rezultat.

Izabranici Zorana Mirkovića bili su bolji protivnik od ekipe iz Gornje Varoši i zasluženo su se plasirali u četvrtfinale.

Kada je reč o ostalim mečevima koji su krenuli od 14 časova, Radnički iz Niša ubedljivo je savladao Budućnost iz Dobanovaca (1:4), dok je Spartak iz Subotice pobedio Mačvu.