Neverovatna utakmica odigrana je u Šapcu gde su koplja ukrstili Mačva i Crvena zvezda.

Drama u Šapcu pripala Mačvi - Zvezda na kolenima!

> 17:54

Veliko iznenađenje napravila je ekipa Mačve, koja je danas na svom terenu eliminisala Crvenu zvezdu u četvrtfinalu nacionalnog Kupa!

U regularnom toku meča nije bilo golova, a u penal seriji tragičar je bio Nemanja Radonjić, koji jedini nije bio precizan! Na kraju, 0:0, penalima 5:4 za Mačvu!

Nakon prvih 45 minut nije bilo golova. Viđene su šanse sa obe strane, posle samo 16 sekundi gosti su iznudili slobodan udarac na nekih 18 metara, ali šut Krstičića nije bio precizan.

Najveća opasnost pred golom Mačve viđena je sredinom prvog poluvremena, kada je Hajdin proigrao Pešića, ovaj šutirao iskosa sa leve strane, ali je golman domaćih Puletić odlično reagovao.

A na drugoj strani, jedno istrčavanje Borjana van svog kaznenog prostora moglo je skupo da košta Zvezdu. Loptu je na centru igrališta prihvatio Obrovac, odmah šutirao, a na gol liniji Le Talek uspeva da interveniše glavom i ispravi grešku svog golmana.

U nastavku smo videli gol koji je postigao Gavrić, ali mu je sudija Dejan Santrač poništio zbog ofsajda. Više o toj situaciji možete pročitati OVDE.

Zvezda je do kraja vršila sve jači pritisak, a u 79. minutu golman Puletić je odlično reagovao posle pokušaja Nemanje Radonjića sa nekih 17-18 metara iskosa sa leve strane.

Ipak, ekipa Mačve se odlično branila do kraja regularnog toka meča, iako se igralo čitavih 97 minuta. Onda je usledila dramatična penal serija koja je pripala Mačvi!

Za Mačvu su bili precizni: Matić, Gavrić, Milinković, Obrovac i Pejović.
Za Crvenu zvezdu: Babić, Pešić, Krstičić, Milijaš, dok je jedini koji nije bio precizan sa bele tačke Nemanja Radonjić.