Posle slabog prvog poluvremena crno-beli u nastavku stigli do zasluženog trijumfa

Partizanov blic-krig i u Ivanjici, za samo dva minuta u polufinale Kupa

> 15:15

Fudbaleri Partizana plasirali su se u polufinale Kupa Srbije, pošto su sa 2:0 danas pobedili Javor u Ivanjici. Strelci su bili Ognjen Ožegović u 65. i Nemanja Miletić u 67. minutu.cPartizan je nastavio put ka odbrani trofeja u najmasovnijem fudbalskom takmičenju, iako se nije proslavio u prvom poluvremenu.

Italijanki mali kristalni globus

Prvih 45 minuta na veoma lošem terenu stadiona kraj Moravice donelo nam je veoma loš fudbal i niti jednu zanimljivu situaciju, da bi se sve promenilo po povratku sa pauze.

Crno-beli su krenuli mnogo ofanzivnije, Tavamba je promašio veliku šansu na početku, da bi sredinom nastavka gosti nokautirali rivala postigavši dva brza pogotka. Prvo je Ožegović probio bedem Javora – odličnu akciju odigrali su po desnoj strani i Janković je štiklom pronašao Markovića. Ovaj je centrirao na drugu stranu do Miletića, levi bek je glavom poslao loptu u peterac gde je Ožegović sproveo u mrežu.

Nešto više od 60 sekundi kasnije na semaforu je pisalo 2:0, kada je Marković još jednom odlično centrirao, štoper Miletić se odlično ubacio i glavom je poslao iza golmana Đogatovića.

Izabranici Miroslava Đukića pokušali su da spuste ritam posle vođstva, golman Vladimir Stojković je u dva navrata spasao odličnim intervencijama i Partizan sada čeka rivala za polufinale.