Vicešampion Srbije ostavio odličan utisak uprkos porazu na generalnoj probi pred duel sa "Armejcima".

Utisak dobar ali jeftino primljen gol - Zvezda izgubila od Zenita u generalnoj probi za CSKA!

> 18:33

Fudbaleri Crvene zvezde porazom su stavili tačku na centralni deo priprema za drugi deo sezone. Ekipa Zenita savladala je Crvenu zvezdu rezultatom 1:0 (1:0) iako su izabranici Vladana Milojevića odigrali jako dobro u većem delu poslednje pripremne utakmice.

Prvi deo prvog poluvremena obeležila je nešto bolja igra ekipe Zenita. Ruski sastav propustio je jednu dobru priliku pre nego što je u 23. minutu stigao do vodećeg gola.

Leonardo gleda ka Zvezdi?

Odbrana Crvene zvezde reagovala je prilično loše posle slabo izvedenog kornera, a zatim je Aleksandar Jerokin pokupio "otpadak", bacio na zemlju Nenada Krstičića i preciznim udarcem savladao Milana Borjana.

Drugo poluvreme u potpunosti je pripalo fudbalerima Crvene zvezde koji su uz dobru igru stvorili i dosta dobrih prilika ali i pored toga nisu uspeli da dođu do izjednačenja.

Počelo je udarcem Nenada Krstičića sa ivice kaznenog prostora već u prvom minutu nastavka, a u narednih pola sata crveno-beli su stvorili najmanje pet dobrih prilika od kojih je najbolje imao Slavoljub Srnić.

Krilni fudbaler Crvene zvezde morao je bolje da reaguje u 68. minutu kada ga je El Fardu Ben spojio sa golom. Srnić je uspeo u padu da šutira ali pravo u golmana Zenita. Treba reći i to da je fudbaler protivničke ekipe dotakao Srnića tek toliko da ga izbaci iz balansa pred sam udarac.

Vladan Milojević je u poslednjih petnaest minuta praktično promenio kompletnu postavu. Rezervista Milan Pavkov imao je u 74. minutu dobru priliku i to pošto je dobio loptu sa boka i grudima je sebi namestio na "makazice" koje na kraju nije izveo na najbolji mogući način.

Zenit je u nastavku bio bezopasan po protivnički gol. Jedinu dobru priliku ruski sastav je imao u 56. minutu kada je lopta sa desnog boka protutnjala kroz kazneni prostor ali jedan od igrača Zenita nije uspeo da je sprovede u mrežu na drugoj stativi.