Nevena Ignjatović ponovo ostvarila dobar plasman

DOBAR REZULTAT SRPSKE SKIJAŠICE: Drugo zlato za Vorli, Nevena među 30 najboljih na svetu!

16.02.2017 15:45 > 15:48

Francuskinja Tesa Vorli osvojila je zlatnu medalju u veleslalomu, na Svetskom prvenstvu u Sankt Moricu.

Vorli je osvojila drugo zlato na ovom SP, jer je pre dva dana stigla do najsjajnijeg odličja i u timskom nadmetanju.

Njoj je ovo ukupno četvrto zlato sa svetskih prvenstava, 2011. u Garmišu je bila najbolja takođe sa reprezentacijom, a dve godine kasnije u Šladmingu u veleslalomu.

Ona je u četvrtak opravdala formu iz Svetskog kupa gde je lider u ovoj disciplini, te slavila ispred glavnih konkurentkinja Amerikanke Mikaele Šifrin i Italijanke Sofije Gođe, a u odsustvu poređene Lare Gut.

Vorli je bila najbolja u obe vožnje, dok je Šifrin u drugoj nadoknadila 0,24 sekunde zaostatka za Gođom. Trku zbog pada u drugoj vožnji nije završila Ilka Štuhec iz Slovenije.

Francuska sada ima dva zlata u St Moricu, SAD takođe dve medalje, pre srebra su Amerikanci imali samo bronzu, dok je Gođa donela Italiji prvo odličje.

Svetsko prvenstvo se nastavlja muškim veleslalomom u petak, prva vožnja je u 9:45 časova, a drugo do 13.