Oklahomi derbi, Džordž na MVP nivou, Rasel se izjednačio sa Viltom

> 11:01

Košarkaši Oklahoma Siti Tandera pobedili su Hjuston Roketse na gostovanju rezultatom 117:112.

"Napad na sportiste nikako ne ide u istu rečenicu sa Splitom kojeg nazivamo i najsportskijim gradom na svetu"

Oklahoma je došla do pobede posle nestvarnog preokreta, nakon zaostatka od 23 poena koji su imali tokom treće četvrtine.

Hjuston je već u prvom poluvremenu došao do 26 poena prednosti i bio znatno bolji rival, ali se sve raspalo za domaćina iz Teksasa u nastavku igre. Tander je, iako je gubio sa pomenutih 23 razlike u trećem kvartalu, pred poslednjih 12 minuta meča ušao u egalu.

U četvrtoj četvrtini viđena je rezultatska "klackalica" i po nekoliko smena u vođstvu, ali je na kraju ipak Oklahoma bila zadovoljnija rešivši meč u svoju korist serijom od 6:0.

Tander je do pobede vodio nezaustavljivi MVP kandidat Pol Džordž sa 45 poena (12/22 iz igre) i 11 skokova. Rasel Vestbruk se istakao sa 21 poenom (8/21), 12 skokova i 11 asistencija, dok je uspeo da zabeleži i deset izgubljenih lopti, ali ostao bez zvaničnog takozvanog kvadripl-dabla, s obzirom da se "prodate" lopte ne računaju u potrebnu kategoriju.

Takođe, izjednačio je rekord Vilta Čejmbrlena po boju uzastopnih tripl-dabl ostvarenja - 9.

Kod Hjustona najefikasniji je još jedanput bio Džejms Harden, koji je imao 42 poena (11/28). Kris Pol je bio na ivici tripl-dabla i na kraju je završio sa 18 poena, deset skokova i devet asistencija, dok je dabl-dabl od 17 poena i 12 skokova upisao Kenet Farid.