Boston nema recept za Lebrona

> 09:18

Šesta 40+ partija za Kralja, Klivlend - Boston 111:102.

Spisak Hrvata skraćen na 24 imena

Slično kao i u trećoj utakmici, Kavsi su rano stekli veliku prednost. Seltiksi su se držali u prvih pet-šest minuta, da bi na krilima Džejmsa i Korvera domaći tim otišao na velikih +19. Lebron je poluvreme završio sa 22, Korver sa 14 poena, a odigrao je i jako dobru odbranu na Džejlenu Braunu.

Minijatura Džejlena Brauna dovela je do neočekivane serije Seltiksa od 0:7, kojom je vođstvo domaćih svedeno na 96:88, ali momci mladog trenera Breda Stivensa u narednom napadu nisu uspeli da pokupe promašaj rivala, Kevin Lav je poentirao iz odbojke, Braun požurio sa trojkom na drugoj strani i promašio, a Džejms momentalno izrekao kaznu u vidu poena za 100:89 na 6:09 do kraja.

Meč je obeležio Lebron Džejms sa 44 poena, a uz 17 pogodaka nadmašio je Karima Abdul-Džabara po broju koševa iz igre u plej-ofu.

Džejms je imao i pet asistencija, a šesti put je ove sezone postigao više od 40 poena u plej-of utakmici, čime se izjednačio sa učinkom Alena Ajversona iz 2001. godine.

Džejmsa su jutros pratili Kajl Korver sa 14, Tristan Tompson i Džordž Hil sa po 13 i Levin Lav sa devet poena i deset skokova. U Bostonu su se iza Brauna, koji je do 25 poena stigao šutirajući 10/23 iz igre, poređali su se Džejson Tejtum sa 17, Teri Rozir sa 16, Al Horford sa 15 i Markus Moris sa deset poena.