ANGT: Mega na -38 u prvoj utakmici završnog turnira

> 15:21

Košarkaši Mega Bemaksa porazom su počeli takmičenje na završnom turniru juniorske Evrolige, pošto su u Beogradu izgubili od Lijetuvos Ritasa sa ubedljivih 103:65.

Đorđevićev duel sa Skariolom, ali van reprezentacija

Izabranici trenera Vlade Vukoičića su u prvom poluvremenu meča imali već veliki rezultatski deficit i u drugih 20 minuta utakmice nisu uspeli da ugroze pobedu litvanske ekipe.

Najefikasniji u redovima Mege bio je Bogdan Nedeljković sa deset poena, dok su Pavle Kuzmanović, Luka Cerovina i Altin Islamović ubacili po devet. U pobedničkom timu najbolji je bio Gedimins Mokseckas sa 17 poena, 16 je dodao Deividas Sirvidis dok je 14 dao Erikas Jermolajevas.

Juniori Mege u petak igraju drugi meč Grupe A protiv ekipe CFBB Pariz, koja je u prvom meču izgubila od Real Madrida 82:74.