KLS: Partizan stotku za kraj regularnog dela!

> 20:12

Košarkaši Partizana pobedili su u gostima Metalac rezultatom 101:78 u poslednjem, 10. kolu grupe B Košarkaške lige Srbije.

Još jedan Srbin u Violi!

Izabranici Nenada Čanka će gotovo izvesno ići na trećeg iz grupe A, a to je ekipa Mega Bemaksa.

Što se tiče utakmice u Valjevu, domaćin je uspeo da parira samo u prvih 12-13 minuta, ali su gosti potom preuzeli kontrolu i počeli da prave razliku.

Na poluvremenu je bilo +8, da bi igrači Partizana definitivno prelomili duel serijom od 8:0 na startu drugog poluvremena. Od tog trenutna se pitanje pobednika nije dovodilo u pitanje i rutinski su priveli meč kraju.

Očekivano, ponovo su najbolji bili Najdžel Vilijams-Gos i Vanja Marinković – Amerikanac je meč završio sa 19 poena i 4 asistencije, dok je Marinković zabeležio 26 poena i 6 skokova.

Kapiten crno-belih Novica Veličković dao je kvalitetan doprinos sa 14 poena i 4 skoka, a dvocifren učinak imao je još jedan Amerikanac, Kvame Von sa 15 poena.

Kod domaće ekipe najbolji strelci bili su Josip Mikulić sa 17, odnosno Mladen Pavlović i Aleksandar Vasić sa po 16 poena.