Košarkaši podgoričke Budućnosti savladali su Crvenu zvezdu mt:s drugi put u sezoni i sedam kola pre kraja ligaškog dela regionalnog takmičenja stekli "dve" pobede prednosti nad aktuelnim šampionom.

Budućnost savladala Zvezdu - Podgoričani se osamili na vrhu!

08.01.2018 18:52 > 18:58
Autor: Marko Savić

Poslednja utakmica 15. kola regionalne ABA lige završena je pobedom podgoričke Budućnosti koja je na domaćem terenu savladala Crvenu zvezdu mt:s rezultatom 92:86 (22:27, 25:15, 26:25, 19:19) i tako ponovo preuzela lidersku poziciju na tabeli.

Derbi susret 15. kola ABA lige odigran je večeras u Sportskom centru "Morača" u Podgorici gde je domaća Budućnost VOLI ugostila lidera takmičenja Crvenu zvezdu mt:s.

Okršaj u "Morači" samo je potvrdio da Crvena zvezda mt:s i Budućnost VOLI trenutno imaju najbolje ekipe u ABA ligi i da potpuno zasluženo slove za favorite za trofej.

Ljubitelji košarke videli su revolveraški obračun ekipa Dušana Alimpijevića i Aleksandra Džikića tokom kojeg je postignuto 27 trojki!

Crveno-beli su bolje otvorili meč, poveli sa 6:0, ali je onda usledila rafalna paljba Budućnosti koja je trojkama ostala u igri. Zvezda je nakon deset minuta imala pet poena prednosti, a najbolji pojedinci u ekipi Dušana Alimpijevića bili su Pero Antić i Tejlor Ročesti.

Domaći drugu četvrtinu otvaraju serijom 11:0 i preuzimaju prednost koju su zadržali sve do odlaska na odmor. Budućnost je uspevala da zadrži prednost zahvaljujući nestvarno dobrim procentima u šutu za tri poena, a Zvezda je imala problem sa realizacijom slobodnih bacanja i velikim brojem izgubljenih lopti.

Trojkom Suada Šehovića na startu drugog poluvremena Budućnost stiže do najveće prednosti na utakmici (50:42), ali Zvezda odgovara serijom 8:0 i vraća rezultatski egal.

Domaći su bolje odigrali završnicu treće četvrtine, a ponovo je nestvarno dobar šut za tri poena pomogao izabranicima Aleksandra Džikića da u poslednji kvartal uđu sa 6 poena viška (73:67).

Tokom poslednje četvrtine Budućnost je počela da promašuje van linije 6.75 ali su ipak uspeli da pogode dve trojke u momentima kada je Zvezda disala za vratom.