Zvezda odbranila titulu u ABA ligi i rezervisala novu sezonu u društvu najboljih evropskih klubova!

Dženkins i drugovi "popili" Cedevitu u Zagrebu! Nova titula za novu sezonu u Evroligi!

13.04.2017 20:47 > 20:42

Odbranjena titula u ABA ligi i rezervisana još jedna sezona u društvu najboljih evropskih klubova u Evroligi!

Zvezda je i u trećem meču, ovog puta kao gost u Zagrebu, savladala Cedevitu, rezultatom 77:61  i ukupnim rezultatom 3:0 pokazala da ove sezone, niko od klubova iz ABA lige nije mogao ozbiljno da poremeti dominaciju crveno-belih.

Celim tokom meča, Zvezda je kontrolisala igru. Timski, kao i cele sezone, uz pojedinačne bravure Dženkinsa, Zvezda je posao odradila rutinski.

Neizvesnosti, barem rezultatske, je bilo samo u prvoj četvrtini. U drugoj četvrtini Zvezda je dala gas i na poluvreme otišla na +7, da bi u, već famoznoj,"trećoj četvrtini" crveno-beli otišli na dvocifrenu prednost, razbivši kompletnu igru Cedevite, koja je uprkos pokušajima, delovala bledo.

Do kraja je Zvezda, meč privela kraju maltene rutinski i time nastavila dominaciju u ABA ligi.

Na dva minuta do kraja meča, povredio se i Dženkins, ali po svemu sudeći nije ništa opasno.