Budućnost slavila, sutra prva meč lopta!

> 22:17

Košarkaši Budućnosti stigli su do drugog trijumfa u seriji i zakazali sutrašnji meč u kome će se boriti za titulu u ABA ligi i plasman u Evroligu.

Darušavaka se vratila u Evroligu - Vilbekin je majstor!

Domaćin je večeras slavio rezulatom 78:77 (24:23, 18:24, 26:17, 10:13) u dramatičnoj završnici tako da će u subotu imati šansu da osvoji prvu titulu u ABA ligi!

Šampion Crne Gore je odlično krenuo i stigao do male prednosti. Zvezda je nakon "kasnog paljenja" napravila seriju 8:0 preko Feldina i Ročestija i preuzela vođstvo ali je sa druge strane stigao isti odgovor pa je u završnici prvog kvartala Budućnost drugi put od početka meča stigla do šest poena prednosti, 24:18. Crveno-beli su vezali pet poena i u drugu četvrtinu otišli sa prednošću od pola poena.

Druga četvrtina je pripala četi Dušana Alimpijevića. Džejms Feldin se napokon aktivirao i uspeo poenterski da pomogne svojoj ekipi. Njemu se pridružio i Alen Omić koji celu seriju igra na veoma visokom nivou. Branko Lazić je takođe posle veoma loše utakmice u Beogradu uspeo da doprinese svojoj ekipi pa su gosti na poluvremenu otišli sa +5, 42:47.

Podgoričani su se aktivirali u trećoj četvrtini. Preuzeli su vođstvo i u samom finišu otišli na +5. Tačku na odličnu četvrtinu Budućnosti je stavio Nikola Ivanović trojkom u samoj završnici.

U poslednjem periodu Zvezda je napravila seriju 6:0 i tako došla do egala. Kao i što smo očekivali, tenzija je rasla, igračima su drhtele ruke pa smo videli veliki broj promašaja i izgubljeni lopti.

Usledila je drama. Budućnost je imala napad za pobedu, nisu pogodili. Zvezda je krenula u navalu i došla do šanse za pobedu. Ročesti je podelio pas za Feldina koji nije uspeo da pogodi za tri poena. Ipak veći promašaj je napravio Matijas Lesor koji je uhvatio loptu i promašio.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Nemanja Gordić sa 17 poena i 5 asistencija, a pratili ssu ga Zoran Nikolić sa 12, odnosno Kajl Gibson, Filip Barović i Nikola Ivanović sa po 10 poena.

Na drugoj strani odlične partije Džejmsa Feldina i Alena Omića. Amerikanac je postigao 19 poena, upisao 5 asistecija i imao tri ukradene lopte, dok je Omić postigao 18 poena uz samo dva promašaja u šutu iz igre (9/11 za dva).

Četvrta utakmica u kojoj će aktuelni šampion morati da slavi kako bi ostao u životu i seriju vratio u Beograd na programu je u subotu od 21 čas.