Šampion završio meč bez „pola tima“

Darušafaka savladala Fener, Veseli isključen zbog tuče!

12.11.2017 18:22 > 18:35
Autor: Marko Savić

Fenerbahče je doživeo drugi poraz u turskom prvenstvu. U derbiju kola, Darušafaka koja je slabo otvorila sezonu je nanela poraz šampionu u sjajnom i uzbudljivom meču - 84:78.

Iako je tek početak prvenstva, igralo se črvsto i agresivno kao da je plej-of u pitanju. Zbog pravila o broju stranaca, Željko Obradović je odlučio da igra bez Melija i Gudurića, nije bilo ni povređenog Kalinića, a na kraju je meč završio i bez Veselog, Slukasa i Datomea. Darušafaka je odigrala sjajno, pogotovo u napadu gde je blistao Skoti Vilbekin, Blat je nadmudrio odbrambene šeme Željka Obradovića i upisao zaluženu pobedu.

Na krilima sjajnog Vilbekina, Darušafaka je bolje otvorila meč i praktično tri četvrtine držala vođstvo. Posao joj je plakšao i Jan Veseli koji je kraj poluvremena izgubio živce posle jednog duela i isključen je jer je udario protivničkog igrača.

Na početku trećeg kvartala je Dačka imala i dvociferenu prednost, ali je Fener uspeo da se vrati u igru preko Datomea i Slukasa i da priđe na samo poen zaostatka. Međutim, od Vilbekina nije bilo odbrane i Amerikanac je opet odveo Darušafaku na osam poena prednost u poslednjoj četvrtini. Feneru nisu išli penali, odbrana je popustila, ali su Datome i Slukas ipak uspeli da pogode neke važne šuteve i donesu Feneru poen prednosti.

Ušlo se u niezvesnu završnicu i igru „koš za koš“, a Slukas i Datome su morali da napuste meč zbg pet penala kada se lomilo i Fener nije uspeo bez ključnih igrača. Vilbekin je sa dve čudesne trojke u poslednjih minut i po ubio sve nade Fenerbahčea koji je bio na poen zaostatka.

Vilbekin je završio meč sa 30 postignutih poena uz šut iz igre 9/15 i 7/7 sa linije penala. Džonson je dodao 12 poena. Vonamejker je protiv bivšeg kluba ubacio 22 poena, Slukas je upisao 15, a Naneli 14 poena.