Olimpijakos u prvom polufinalu pobedio CSKA

Teodosić i CSKA u šoku - Olimpijakos u finalu Evrolige

19.05.2017 19:38 > 19:42
Autor: Vladimir Danilovic

Olimpijakos je u prvom meču polufinala Evrolige na F4 u Istanbulu napravio veliko iznenađenje eliminisavši ekipu moćnog CSKA rezultatom 82:78.

CSKA je tokom većeg dela utakmice imao prenost od nekoliko poena prednosti, ali je krajem treće i početkom četvrte četvrtine Olimpijakos napravio prvo rezultatski priključak, uveo utakmicu u neizvesnu završnicu, a zatim i prelomio trojkom Grina u poslednjem minutu utakmice.

Imao je naš Miloš Teodosić šut za pobedu, ali je ruka ostala kratka, za veliko slavlje ekipe iz Pireja.

Grci će tako u finalu čekati pobednika drugog polufinalnog duela između Fenerbahčea i Real Madrida.

Najefikasniji u redovima pobednika bili su Printezis i Papanikolau sa po 14 poena, dok je kod gostiju to bio naš Miloš Teodosić sa 23 poena. Nikola Milutinov je za 13 minuta postigao pet poena.