Ovo je prva pobeda Željka Obradovića nad Panatinaikosom u Atini

Srbi očitali košarkašku lekciju Atinjanima, Žoc srušio 'svoj' PAO!

18.04.2017 22:09 > 22:10

Meč između Panatinaikosa i Fenerbahčea je završen rezultatom 58:71 i to je prva pobeda Željka Obradovića nad Panatinaikosom u Atini, od kako je otišao sa kormila 'zelenih' i preuzeo Fenerbahče. Fener je dobio prvi kvartal sa pola koša, a onda je usledio žestok odgovor domaćina koji drugu četvrtinu dobijaju sa 15 razilike i sa lepom zalihom odlaze na veliki odmor.Ali, u drugom poluvremenu Žoc i njegovi puleni su održali čas košarke "Detelinarima" dozvolivši da postignu im svega 15 poena! Fener je početkom četvrte preokrenuo rezltat u svoju korist, jednostavno, PAO je upao u mašinu i nije mu bilo spasa.

Bogdan Bogdanović je bio cenralna figura meča sa 23 poena (4/6 za dva, 5/6 za tri), 5 skokova, 4 asisetncije, 3 blokade i 2 krađe. Doktorska partija beka srpske reprezentacije. Fenomenalan je bio i Nikola Kalinić, jedna od njegovih najboljih ofanzivnih utakmica u Evroligi, dao je 16 poena!