Uspešna još jedna provera reprezentacije Srbije, remizirali smo protiv učesnika Svetskog prvenstva u Južnoj Koreji.

Orlovi remizirali sa Korejom - Nove nade ostavile dobar utisak!

14.11.2017 13:56 > 14:02
Autor: Marko Savić

Reprezentacija Srbije je danas remizirala sa reprezentacijom Južne Koreje u Ulsanu, bilo je 1:1 (0:0).

Naš tim je bio sasvim solidan, imao je više prilika od domaćina, ali nije uspeo da slavi možda i najviše zbog sudije iz Kine koji je dosudio diskutabilan kazneni udarac za Južnu Koreju.

Nije bilo previše šansi u prvom poluvremenu, sve do 20. minuta kada su odlično kombinovali Sergej Milinković-Savić i Aleksandar Prijović.

Prijović je dodao do Sergeja koji je opalio sa 25 metara, ali pored gola, lopta je udarila u spoljni deo mreže.

Par minuta kasnije Srbija je imala možda i najbolju šansu na utakmici izuzimajući gol u 59. minutu. Oboren je Ljajić metar od linije kaznenog prostora, sudija je dosudio faul, a upravo je Ljajić izveo ovaj slobodan udarac. Gađao je u rašlje, ali je golman domaćih Čo Hjung-Vo odlično odbranio i pobrao aplauze sa tribina.

Sredina prvog poluvremena je potpuno pripala reprezentaciji Srbije, imali smo par opasnih napada, dok su Korejanci dva puta pripretili, oba puta je Son bio najagilniji, ali je odlični Stojković dobro reagovao.

U drugom poluvremenu bez šansi sve do 59. minuta, bila je to fantastična akcija naše reprezentacije, kombinovali su Prijović, Rukavina i Sergej Milinković-Savić, upravo je fudbaler Lacija uposlio Adema Ljajića koji je bio odličan u ulozi realizatora - 0:1!

Ipak, samo dva minuta kasnije sudija iz Kine dosuđuje diskutabilan penal za domaće, Jagoš Vuković je napravio faul, izgledalo nam je prestrogo, a Dža Če-Ol je bio siguran za 1:1.
Reprezentacija Južne Koreje je imala dobru akciju u 75. minutu kada je Dmitrović odlično reagovao i odbranio ovaj udarac Sona.

Korejanci su bili dominantniji sredinom drugog dela igre, ali nije ni Srbija bila bez šanse, imao je Marko Grujić jedan dobar udarac, ali bez uspeha, da bi na drugoj strani Son imao dosta prostora, ali je Dmitrović ponovo pokazao da se radi o odličnom golmanu.

Debi u dresu reprezentacije zabeležio je Nemanja Radonjić, ali nije značajno doprineo boljoj igri reprezentacije Srbije koja je uspela da sačuva 1:1 do kraja utakmice. Son je ubedljivo najviše pretio, Dmitrović je uvek izlazio kao pobednik.

Zaključak nakon ovog meča jeste da je reprezentacija Srbije uspešno prebrodila azijsku turneju, uspela je da pobedi selekciju Kine sa 2:0 i da remizira sa učesnikom Mundijala, Južnom Korejom u značajno izmenjenom sastavu imajući u vidu dosta otkaza onih značajnih igrača.

Srbija (4-2-3-1): Stojković (od 46' Dmitrović) - Rukavina (od 89' Aksentijević), Vuković, Ivanović (od 68' Veljković), Obradović - Maksimović, Grujić, Živković (od 81' Radonjić), Milinković-Savić (od 74' Gaćinović), Ljajić - Prijović.