Mlada reprezentacija Srbije ubedljiva u Beču

„Orlići“ i bez najboljih pregazili Austriju, Srbija ima sjajnu budućnost

10.11.2017 20:51 > 20:46
Autor: Srđan Pestorić

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije zadržala je maksimalan učinak u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2019. godine, pošto je danas u gostima pobedila Austriju 3:1 u četvrtoj utakmici grupe 7. Golove za Srbiju postigli su Aleksandar Lutovac u 30, Luka Jović u 87. minutu iz jedanaesterca i Luka Ilić u prvom minutu sudijske nadoknade vremena, dok je strelac jedinog pogotka za Austriju bio Konrad Lajmer u 73. Ekipa Gorana Đorovića je na meču protiv Austrije igrala bez Nemanje Radonjića, Andrije Živkovića i Marka Grujića koji su prekomandovani u "A" selekciju, ali su i bez njih nadigrali rivala i došli na korak od plasmana na kontinentalni šampionat u Italiji.

Srbija je do vođstva stigla praktično iz prve prilike na utakmici. Vezista Čukaričkog Petar Mićin je probio po levoj strani i snažno šutirao, a golman Aleksandar Šlager je uspeo da zaustavi njegov udarac i odbije do Lutovca koji je imao lak zadatak da zatrese mrežu gostiju.

Austrija je do poluvremena imala inicijativu, ali je mreža Borisa Radunovića mirovala. U istom ritmu je domaćin igrao u nastavku, a do izjednačenja su stigli posle dobrog kontranapada koji je na asistenciju Arnela Jakupovića okončao Lajmer.

Srbija se posle primljenog gola trga, počela sve više da preti rivalu, a do nove prednosti stigla je posle jedanaesterca koji je realizovao Jović. Prethodno je Lajmer u šesnaestercu oborio Sašu Lukića. Konačan rezultat je posle odličnog prodora postavio debitant Luka Ilić u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Srbija je lider grupe 7 sa 12 bodova, dva više od drugoplasirane Rusije koja ima utakmicu više, dok je Austrija četvrta sa šest. Mladi fudbaleri Srbije će za četiri dana gostovati Jermeniju u petoj utakmici ovde grupe.